O NAS

Zielonogórzaninie!


W Polsce, w tym również w Zielonej Górze działają zorganizowane grupy wandali, szkodników oraz chuliganów, którzy pokrywają mury naszego miasta bzdurnymi napisami oraz wulgarnymi znakami graficznymi.

Uważamy, że grafficiarz to często artysta wypełniający przestrzeń miejską dobrą, acz często nielegalną sztuką. Tymczasem ludzie pozostawiający fekalia słowne i wulgarne znaki graficzne to zwykłe obszczymurki!

Liczymy na to, że ta nazwa na trwałe przylgnie do tych miejskich wandali. Być może zaszokowała Cię nazwa obszczymurek, ale naszym zdaniem musimy stygmatyzować oraz wyśmiewać działalność tych pseudo bohaterów niszczących estetykę naszego miasta.

Zostań naszym sprzymierzeńcem! Bądź Pogromcą Bazgrołów!Pokrywamy „milczeniem farby” bzdury i wulgaryzmy pojawiające się na murach w naszej dzielnicy. Uważamy, że grafficiarz to często artysta wypełniający przestrzeń miejską dobrą, acz często nielegalną sztuką. Tymczasem ludzie pozostawiający fekalia słowne i wulgarne znaki graficzne to zwykłe OBSZCZYMURKI! Liczymy na to, że ta nazwa na trwałe przylgnie do tych miejskich wandali. Przyłącz się do naszej akcji lub zostań naszym sprzymierzeńcem !!!

Współpracujemy z firmą usuwającą graffiti w Zielonej Górze:

Nasze cele: • Usuwanie graffiti, wulgarnych napisów oraz obscenicznych rysunków szpecących tynki oraz elewacje w Zielonej Górze.
 • Uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na obszczymurkowy proceder stosownych urzędów i służb miejskich.
 • Uzyskanie efektu społecznej niezgody na dewastację wizerunku miasta. Mamy nadzieję, że poprzez wielopłaszczyznowe działanie uzyskujemy efekt trwałej niezgody na tego rodzaju działania oraz współpracę w obszarze wykrywania przestępców.
 • Zmiana w prawie – zmiana nieefektywnych przepisów dotyczących aktów wandalizmu. Zmiana w polskim prawie traktującym antygraffiti jako czyn o niskiej szkodliwości społecznej, na rzecz traktowania wandalizmu jako przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności.

Jak je osiągnąć?


 • Proponujemy wszystkim mieszkańcom intensywnie aktywnie powiadamiać o tego rodzaju aktach wandalizmu Policję, Straż Miejską, Radę Miasta Zielona Góra, a także właścicieli i zarządców budynków.
 • Pamiętajcie o swoimi najbliższym otoczeniu, choćby takim jak klatka schodowa. Możemy nie czekając na reakcje spółdzielni mieszkaniowej, zarządcy budynków, służb miejskich – sami zlikwidować brzydki napis po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiary „właścicielowi ” zabrudzonej ściany lub tynku.
 • Z naszej praktyki wynika, że tego rodzaju propozycja spotyka się z natychmiastowym wystawieniem pozwolenia na wykonanie pożytecznej pracy. Starajmy się tak dobierać kolor farby oraz jej rodzaj aby nie powodować kolejnych szkód lub nie przyczyniać się do kolejnej dewastacji.
 • W tym celu należy pamiętać, że farby dzielimy na 3 zasadnicze grupy:

  1. Farby emulsyjne, elewacyjne zewnętrzne

  2. Farby do użytku wewnętrznego

  3. Farby olejne, chlorokauczukowe, którymi pokrywamy elementy metalowe.
 • Doradca Kredytowy Zielona Góra
 • Fundacja Soundcore
 • Fast Zielona Góra
 • Paweł Wysocki